Ile muszę mieć lat?

Nie ma „odpowiedniego wieku”, żeby zacząć używać soczewki kontaktowe. Jeśli czujesz, że będziesz w stanie w sposób odpowiedzialny nosić soczewki, porozmawiaj na ten temat z rodzicami.

Uprawiasz sport i(lub) bierzesz udział w innych zajęciach pozaszkolnych? Jeśli będziesz w stanie sumiennie przestrzegać zaleceń dotyczących używania szkieł kontaktowych i jesteś w stanie wykonywać precyzyjne czynności manualne, najprawdopodobniej będziesz z powodzeniem nosić soczewki kontaktowe. Decyzję czy możesz nosić soczewki kontaktowe i jakie soczewki kontaktowe są dla Ciebie odpowiednie może podjąć jedynie specjalista.

Jakie powinny być Twoje pierwsze soczewki kontaktowe?

Optymalne pierwsze soczewki kontaktowe to takie, które pozwolą na ich komfortowe noszenie, a jednocześnie zachowanie zdrowia oczu. Takie soczewki powinny być również jakościowo trwałe i proste w użyciu – aby ich zakładanie i zdejmowanie nie sprawiało problemów.

W każdym przypadku poproś rodziców aby umówili Cię ze specjalistą medycznym w celu konsultacji, doboru soczewek kontaktowych i przeszkolenia z ich użytkowania.

Masz pytania?

Online Beratung - form

Online Beratung - page
TrustArc