Choroby przewlekłe

Niektóre choroby przewlekłe mogą także obejmować narząd wzroku. Wybierz schorzenie i dowiedz się, w jaki sposób może ono wpływać na oczy. Jest to ważne, ponieważ istnieją środki zapobiegawcze, które mogą pomóc uniknąć problemów z oczami wywoływanymi przez daną chorobę.

Porażenie Bella
W porażeniu nerwu twarzowego typu Bella objawy oczne zwykle przybierają postać zespołu suchego oka, nadmiernego łzawienia i niemożności zamknięcia oka.

Problemy okulistyczne związane z cukrzycą
W cukrzycy typu 1 lub typu 2 istnieje ryzyko wystąpienia problemów okulistycznych związanych z tą chorobą, w tym zaćmy, jaskry, obrzęku plamki i retinopatii cukrzycowej (uszkodzenie naczyń krwionośnych zaopatrujących siatkówkę), która może prowadzić do odwarstwienia siatkówki.

Choroba Gravesa (oftalmopatia Gravesa, oftalmopatia tarczycowa)
W oftalmopatii Gravesa z powodu nadczynności tarczycy dochodzi do zajęcia okolicy wokół oczu. Może rozwinąć się stan zapalny, pojawić zaczerwienienie, bolesność, retrakcja powiek i wytrzeszcz oczu.

Problemy okulistyczne związane z reumatoidalnym zapaleniem stawów
Reumatoidalne zapalenie stawów to choroba objawiająca się bólem i zapaleniem stawów. Jeśli chodzi o narząd wzroku, zapalenie stawów może być przyczyną suchego oka, zapalenia twardówki lub zapalenia błony naczyniowej.

Zespół Sjogrena
W zespole Sjogrena może dojść do zajęcia gruczołów łzowych, co prowadzi do rozwoju skrajnie nasilonej postaci zespołu suchego oka.

Masz pytania?

Online Beratung - form

Online Beratung - page
TrustArc